wtorek, 27-09-2022r., godz. 15:49 kalendarium»
imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego prezent»
pogoda w serwisie Onet.pl»
Interesuje Cię reklama w portalu? Zadzwoń 513-356-714

2009-04-07 / 20:28

dodał: Bartek Mazur

Słoneczna i ciepła pogoda przywitała uczestników II etapu Biegowego Turnieju Rycerskiego. Temperatura w ruinach starego Zamku Książ dochodziła do 25 st. C w cieniu. Na starcie tegorocznego biegu stanęła rekordowa ilość biegaczy. Ponad 100 kobiet, mężczyzn i dzieci. W biegu głównym linię mety przekroczyło 99 zawodników.

Wśród mężczyzn na dystansie nieco przekraczającym 10 km zwyciężył Piotr Paciejewski z czasem 38 min. i 22 sek. Drugi linię mety przekroczył Piotr Holly (39:14) a jako trzeci przybiegł Marek Henczka (40:00). Wśród kobiet na dystansie ok. 5,5 km pierwsze miejsce zdobyła Agnieszka Kozyrska (26:30), przed Ewą Gdowską (26:38) i Karoliną Kowalczyk (27:39). Natomiast w całym VI Biegowym Turnieju Rycerskim sklasyfikowanych zostało 39 biegaczy. Najlepszym po dwóch etapach okazał się Piotr Holly (44:01), przed Markiem Henczką (45:03) i Jackiem Kowalczykiem (47:28). Wśród pań zwyciężyła Ewa Gdowska (33:23), przed Katarzyną Chomiak (38:08) i Barbarą Figiel (38:43).