wtorek, 27-09-2022r., godz. 15:49 kalendarium»
imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego prezent»
pogoda w serwisie Onet.pl»
Interesuje Cię reklama w portalu? Zadzwoń 513-356-714

2008-10-02 / 21:28

dodał:

Koszykarze Victorii Górnika Wałbrzych przegrali po przeciętnym spotkaniu z Kotwicą Kołobrzeg 73:83 (23:21, 19:17, 13:21, 18:24). Jest to druga porażka w ważnym meczu w kontekście walki o utrzymanie w rozgrywkach Dominet Bank Ekstraligi.

Wałbrzyszanie rozpoczęli spotkanie zbyt nerwowo; tracili piłki i byli nieskuteczni. W miarę upływu czasu gra się wyrównała i pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem (23:21) dla Victorii. Druga kwarta to zdecydowanie lepsza gra gospodarzy, momentami przewaga sięgała 10 pkt.; zawodnicy trenera Jerzego Chudeusza poprawili skuteczność i obronę z czym mieli kłopot w I kwarcie, na szczególne wyróżnienie zasługuje debiutujący w barwach Victorii Ousmane Barro. Kotwica zniwelowała przewagę do 4 pkt i na przerwę zawodnicy schodzili z rezultatem 42:38. Trzecia odsłona spotkania to obraz zagubionego w obronie Górnika i atakującego zespołu Kotwicy, kolokwialnie mówiąc gra się posypała. Wałbrzyszanie nie potrafili powstrzymać znakomicie spisującego się zawodnika rywali Juliena Millsa (29 pkt.), a także mieli problem z rzutami z dystansu gości.(11 x 3). Ostatnia odsłona gry to poprawa gry gospodarzy, którzy potrafili zniwelować przewagę nawet do 3.pkt, ale to wszystko na co było stać koszykarzy z Wałbrzycha. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 73:83 i druga porażka Victorii Górnika Wałbrzych stała się faktem.

Na pewno na słowa pochwały zasłużył wspomniany wcześniej Ousmane Barro (13 pkt.), Kristijan Ercegovic (12 pkt.) a także młody zawodnik Adam Waczyński (13 pkt.) Nie popisał się natomiast Damien Argrett i Tomasz Zabłocki, który wyraźnie nie miał dnia.