wtorek, 27-09-2022r., godz. 15:49 kalendarium»
imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego prezent»
pogoda w serwisie Onet.pl»
Interesuje Cię reklama w portalu? Zadzwoń 513-356-714

2008-09-29 / 20:47

dodał:

Bardzo ciekawy i emocjonujący mecz rozegrany w ramach ósmej kolejki A klasy obejrzeli kibice zebrani na stadionie w Świebodzicach. Rezerwy Victorii podejmowały zespół Czarnych Wałbrzych. Mecz wygrali Czarni 5:3 (3:1), dla których było to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Zespół z Wałbrzycha przystąpił do spotkania bardzo skoncentrowany i ofensywnie nastawiony. W zespole ze Świebodzic oprócz juniorów wystąpiło kilku bardziej doświadczonych zawodników. Pierwsza połowa meczu to popis piłkarzy Czarnych, którzy zdecydowanie przeważali na boisku i bardzo często zatrudniali bramkarza gospodarzy. Czarni umiejętnie wykorzystywali błędy graczy Victorii i na przerwę schodzili z przewagą dwóch bramek.

W drugiej połowie scenariusz się odmienił i to piłkarze ze Świebodzic przejęli inicjatywę, atakowali bramkę gości, stwarzali groźne sytuacje. Czarni stracili koncepcję gry i Rezerwy Victorii doprowadziły do remisu. Przy stanie 3:3 wałbrzyszanie się przebudzili i ponownie ruszyli do ataku, a to za sprawą młodego Patryka Marszałka strzelca dwóch bramek (szczególnie piękna bramka zdobyta lobem). Mecz zakończył się wysokim rezultatem 5:3 i dzięki temu zwycięstwu zespół Czarnych oddalił się z „czarnej” strefy.