wtorek, 27-09-2022r., godz. 15:47 kalendarium»
imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego prezent»
pogoda w serwisie Onet.pl»
Interesuje Cię reklama w portalu? Zadzwoń 513-356-714

2010-05-19 / 18:51

dodał: Bartek Mazur

Organizatorami 1 Półmaratonu „Czarodziejska Góra” –w Jedlinie –Zdroju, było Centrum Kultury oraz Towarzystwo Sportowe „Wałbrzych”. Trasa przebiegała uzdrowiskowym szlakiem Turystyczno-Rekreacyjnym i terenami parkowymi, była bardzo trudna i wymagająca. Zawodnicy mieli do pokonania 2 pętle, a każda z nich liczyła 10,5km.

W imprezie wzięło udział ok. 100 zawodników z całej Polski oraz Czech. Zwycięzca półmaratonu został Miłosz Szcześniewski, który pokonał trasę w 1:04’14.

Podczas zawodów mogliśmy zobaczyć zaciętą walkę pomiędzy najlepszymi biegaczami w Polsce Miłoszem Szcześniewskim ze Wschowy, i Danielem Wosikiem z Kunowa -Mistrzem Polski w biegach górskich w stylu anglosaskim. Ostatecznie półmaraton wygrał Szcześniewski przed Putą i Wosikiem.

Miejsce 6 oraz 7 zajęli wałbrzyscy biegacze Marek Swoboda oraz Mirosław Kaczuga. Najlepszą zawodniczką na trasie półmaratonu została Mariola Konowalska reprezentująca klub CKS BUDOWLANI CZĘSTOCHOWA MONTRAIL CW-X TEAM z czasem 01:35:24 warto dodać , że zawodniczka prowadzi w kategorii open kobiet w Ogólnopolskiej Klasyfikacji MONTRAIL LIGA BIEGÓW GÓRSKICH. Na wysokim drugim miejscu uplasowała się Anna Balbus z Bytomia z czasem 01:40:49 trzecie miejsce natomiast zajęła Czeszka WIESNEROVA LENKA reprezentująca klub SPARTAK POLICE N/METUJI z czasem 01:43:37. Wśród zawodniczek nie zabrakło zawsze uśmiechniętej Ewy Szmel, która w swojej kategorii wiekowej zajęła I miejsce.

Na dystansie 10,5 km pierwsze miejsce zajął Mateusz Kłaczyński mieszkaniec Boguszowa-Gorc z czasem 00:41:44 drugie jego kolega również z Boguszowa-Gorc Michał Koszewski jako trzeci na metę wbiegł mieszkaniec Wałbrzycha Piotr Holly.

Wśród kobiet I miejsce zajęła Agnieszka Jankowicz z czasem 01:02:40 reprezentująca klub TeMMPo Wałbrzych druga była Anna Bubel z Wrocławia trzecie Małgorzata Bordych z Kożuchowa. Na dystansie 10,5 km mogliśmy także śledzić zmagania entuzjastów NORDIC WALKING. W tej kategorii I miejsce zajął Bernard Kubicki z Lubina drugi był Ryszard Klimas z Wałbrzycha, trzecie miejsce Józef Pitek z Jeżowa Sudeckiego. Natomiast w klasyfikacji NORDIC WALKING wśród Pań pierwsze miejsce zajęła Anna Furtak z Ulesia, drugie miejsce Ania Dziendziela ze Słupska- trzecie miejsce na podium zajęła Danuta Kubicka z Lubina.

Po ceremonii dekoracji wśród wszystkich zawodników zostały rozlosowane atrakcyjne nagrody. Wycieczkę zagraniczna do Francji na Lazurowe Wybrzeże ufundowaną przez biuro podróży JUVENTUR WAŁBRZYCH wylosowała Anna Balbus.

Relacja z imprezy oraz wyniki dostępne są na:

Serdeczne podziękowania za wsparcie imprezy Organizatorzy składają sponsorom, dzięki którym zawody mogły mieć odpowiedni poziom organizacyjny i oprawę wizualną.