wtorek, 27-09-2022r., godz. 17:39 kalendarium»
imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego prezent»
Interesuje Cię reklama w portalu? Zadzwoń 513-356-714

2010-05-23 / 10:54

Zapaśniczki z medalami

dodał: Bartek Mazur

W Brójcach odbyły się 18. Mistrzostwa Polski Seniorek w Zapasach. Dobrze wypadły w nich zawodniczki z naszego rejonu, które wróciły z czterema medalami.

W kategorii 48 kg srebrny krążek zdobyła Małgorzata Świerk reprezentująca ZKZ Zagłębie Wałbrzych (zwyciężyła Anna Łukasiak z AZS AWF Wrocław); w kat. 51 kg także srebro wywalczyła Julita Omilusik z ULZKS Heros Czarny Bór (wygrała Iwona Matkowska z KS Agros Żary); w kat. 67 kg brązowy medal stał się udziałem Małgorzaty Zonenberg z Herosa (pierwsza była Daria Osocka z Agrosu); w kat. 72 kg tytuł mistrzyni Polski zdobyła (po walkowerze jej finałowej rywalki) Agnieszka Wieszczek-Kordus z Herosa. Prawdopodobnie był to jednak już jej ostatni występ w barwach klubu z Czarnego Boru, gdyż z powodu zmiany miejsca zamieszkania, nasza brązowa medalistka olimpijska z Pekinu ma teraz reprezentować Grunwald Poznań.

Warto odnotować, że w kat. 63 kg mistrzostwo wywalczyła Monika Michalik z MGLKS Orlęta Trzciel, najbardziej utytułowana polska zapaśniczka, która niegdyś występowała w Szczycie Boguszów. W klasyfikacji zespołowej zwyciężył MKS Cement-Gryf Chełm, gromadząc 335 pkt. Piąte miejsce zajął Heros – 90, a 12. Zagłębie – 35.