wtorek, 27-09-2022r., godz. 15:04 kalendarium»
imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego prezent»
Interesuje Cię reklama w portalu? Zadzwoń 513-356-714

2012-10-02 / 19:38

WKB - XVI Cross Duathlon - wyniki

dodał: Bartek Mazur

15 września odbyły się kolejne zawody sportowe z cyklu „Grand Prix IDOL 2012”. Tym razem WKB Zamek Książ przygotował na terenach przyległych do Stada Ogierów w Książu Cross Duathlon. Zawody łączą w sobie dwie dyscypliny: bieg i jazdę na rowerze górskim.

Kapryśna pogoda, padający tuż przed zawodami deszcz oraz niska temperatura zachęciła do startu w zawodach jedynie 36 najwytrwalszych zawodników w kategorii OPEN i zaledwie kilkoro młodych zawodników głównie z klubu KKW Jama Wałbrzych. Do rywalizacji przygotowana została pętla o długości 2300 m, wspólnie dla biegu i jazdy na rowerze. W ocenie uczestników trasa była trudna technicznie, kręta i wyczerpująca. W kategorii OPEN mężczyzn do pokonania były 2 okrążenia biegiem, 4 okrążenia na rowerze i znów 1 okrążenie biegiem. Łącznie 16 km. Jako pierwszy z tym dystansem uporał się Filip Helta z czasem 52 minuty, 28 sekund. Drugi linie mety przekroczył Roman Magdziarczyk (54:14) a trzeci Mateusz Banaś (55:42). Całe podium zdominowane zostało przez reprezentantów KKW Jama Wałbrzych.

Kobiety do pokonania miały 1 okrążenie biegiem, 2 okrążenia na rowerze i 1 okrążenie biegiem. Łącznie 9 km. Na tym dystansie zwyciężyła Anna Pernej – Wałbrzych (41:13) przed Zofią Kot – Bielawa (45:53) i Agnieszką Rajmund – WKB Zamek Książ/Wrocław (50:02).