wtorek, 27-09-2022r., godz. 15:01 kalendarium»
imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego prezent»
pogoda w serwisie Onet.pl»
Interesuje Cię reklama w portalu? Zadzwoń 513-356-714

2012-04-12 / 11:53

dodał: Bartek Mazur

Kolejną imprezę z cyklu Grand Prix IDOL 2012 mamy za sobą. Słoneczne poniedziałkowe popołudnie zgromadziło na starcie XIV Biegu Wielkanocnego U Stasia blisko 150 biegaczy w wieku od lat 2 do 83. W tym roku impreza była z międzynarodową obsadą. Na starcie biegu głównego stanęło 4 zawodników z Kenii, którzy od pewnego czasu mieszkają w Wałbrzychu i tu trenują. Niestety tym razem można było zobaczyć ogromną przepaść między umiejętnościami zawodników z Polski i Kenii.

Cała czwórka nie pozostawiła żadnych złudzeń. Pierwszy Polak, który dobiegł do mety był dopiero czwarty. Na dystansie 5 km zwyciężył Julius Lagat kolejne miejsca zajęli Kenneth Serem, Mike Cheruiyot i Paul Kemboy. Pierwszy z Polaków linię mety przekroczył Patryk Łazarski z Wałbrzycha. Jak dotąd Patryka można było zobaczyć głównie na trasach rowerowych, ale dzisiaj dowiódł, że bieganie jest również jego mocną stroną. Jeszcze nie raz o nim usłyszymy. Na dystansie 2,5 km rywalizowały panie, wśród których od dłuższego czasu prym wiedzie Halina Szczęsna-Radzikowska. I tym razem linię mety przekroczyła jako pierwsza. Kolejne miejsca zajęły: Agnieszka Jankowicz i Agnieszka Kozyrska.