wtorek, 27-09-2022r., godz. 15:49 kalendarium»
imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego prezent»
pogoda w serwisie Onet.pl»
Interesuje Cię reklama w portalu? Zadzwoń 513-356-714

2009-08-11 / 15:01

dodał: Bartek Mazur

Górnik pokonał w sobotnim meczu, inaugurującym rozgrywki III ligi, Arkę Nowa Sól 3:0, w ocenie całego spotkania będąc drużyną o wiele lepszą. Wynik nie oddaje charakteru spotkania, bo marnowane 'sety' przez naszych graczy w końcówce spotkania sprawiły, że ten wynik nie był dwukrotnie wyższy.

Pierwszą bramkę zdobył nasz supersnajper z ubiegłego sezonu - Dominik Janik, który w 7. minucie trafił do siatki. Niewiele później, bo w 14. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Marcina Morawskiego głową gola zdobył Rafał Majka. To ustawiło mecz, przez dłuższy czas gra wyglądała spokojnie, do mniej więcej 60. minuty gdy goście odkryli się. Wtedy z kontr groźne sytuacje stwarzali Górnicy. Jedną z nich wykorzystał dopiero co wprowadzony Adrian Moszyk. W 77. minucie strzałem w długi róg pokonał bramkarza gości.

Górnik Wałbrzych 3-0 Arka Nowa Sól 8 sierpnia, 17:00 (widzów około 1500 - 1800)
bramki: Dominik Janik 7, Rafał Majka 14, Adrian Moszyk 77
Skład: D.Jaroszewski, D.Michalak, M.Łaski, R.Majka, P.Przerywacz, M.Wojtarowicz, M.Morawski, P.Tobiasz (80 min J.Piątek) , G.Michalak (88 min Starczukowski), D.Janik, B.Konarski (75 min A.Moszyk)