wtorek, 27-09-2022r., godz. 20:27 kalendarium»
imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego prezent»
Interesuje Cię reklama w portalu? Zadzwoń 513-356-714

2009-05-26 / 09:49

Awans już pewny!

dodał: Bartek Mazur

Po tym weekendzie już jest wszystko jasne. Górnik awansował do III ligi. Wiadomo było to już w sobotę, gdy w Kamiennej Górze rozstrzelana 5:2 przez ostatnią w tabeli Olimpię została Prochowiczanka Prochowice. W tej sytuacji nasi piłkarze na niedzielny mecz we Wrocławiu mogli wyjść spokojniejsi, bo pewnie awansu. Ktoś mógłby podejrzewać, że to rozluźni nasz zespół, ale tak się nie stało. Górnicy wygrali ze Ślęzą 1:0 po bramce Adriana Moszyka. Nasz zespół rozgrywał ten mecz w dość ciekawym składzie, z Wojciechem Ciołkiem i Szczepanem Mączyńskim grajacymi od pierwszych minut. Z powodu drobnych urazów nie grały dwa filary naszej drużyny: Marcin Morawski i Piotr Przerywacz. Eksperymentalny skład nie wpłynął znacząco na formę naszego zespołu. Od początku nasi gracze przeważali i tylko słabsza niż zwykle skuteczność powodowała, że aż do 82 minuty trzeba było czekac na pierwszego gola. Nasz zespół zachował status niepokonanej drużny w tym sezonie i to dobry prognostyk przed środowym meczem Pucharu Polski z Polonią Świdnica. W sytuacji gdy zmuszeni jesteśmy grać jeszcze w niższych ligach, występy w rozgrywkach pucharowych mogą być doskonałą okazją do zaprezentowania się szerzej w Polsce. Nasz środowy rywal jest wyżej notowany, bo zajmuje drugie, premiowane udziałem w barażach o drugą ligę, miejsce w III lidze. Ale w meczach sparingowych odprawialiśmy z kwitkiem o wiele wyżej plasujących się przeciwników. Mecz o godzinie 17:00 na Ratuszowej. Wstęp wolny.

Ślęza Wrocław – Górnik Wałbrzych 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 Moszyk (82)
Górnik: Jaroszewski – G. Michalak (65 Zazulak), Wojtarowicz, Majka, Mączyński, Tobiasz, Wepa, Ciołek (75 Udod), Konarski, Janik, Moszyk.

Do końca sezonu jeszcze cztery mecze -czekają nas między innymi Kuźnia Jawor, małe derby z Victorią w Świebodzicach, a my już nie mozemy się doczekać potyczek trzecioligowych, a tam atrakcyjnych rywali nie braknie. Umknie nam arcygroźny rywal do awansu - Górnik Polkowice, a być może również Polonia Świdnica. Z drugiej ligi spadnie najprawdopodobniej Lechia Zielona Góra i Polonia Słubice.