wtorek, 27-09-2022r., godz. 15:50 kalendarium»
imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego prezent»
pogoda w serwisie Onet.pl»
Interesuje Cię reklama w portalu? Zadzwoń 513-356-714

2007-11-07 / 22:26

dodał: Bartek Mazur

Górnik Wałbrzych udanie rozpoczął rozgrywki w lidze CEBL. Dziś pokonał w Świebodzicach zespół BK Synthesia Pardubice 75:71. Mecz rozpoczął sie od prowadzenia Góników 7:0, ale potem rywale zdobyli 13 punktów z rzędu doprowadzajac do stanu 7:13. Chwilę później gra wyrównała się i pierwsza kwarta skończyła się wynikiem 23:22. W drugiej kwarcie to goście sprawniej rozgrywali akcje, a drobiazgowe gwizdanie sędziów wprowadzało rozprzężenie w szeregi Górnika. Szczególnie niezadowolony z ich decyzji wydawał się być Tomasz Zabłocki. Do przerwy na tablicy widniał wynik 36:43. W naszej drużynie rozrzuca się powoli Walt Baxley, który zdobył dziś 12 punktów. Wreszcie dobry mecz zagrał też Mike St.John, który oprócz 6 punktów zaliczył też kilka bloków. Górnicy na ostatnią kwartę zachowali tajną broń jaką okazały się byc "trójki". Najpierw rzucili ich cztery z rzędu, minutę później dokładając piątą co dało im prowadzenie. W końcówce czeska drużyna popełniła kilka błędów nieatakowana tracąc dwukrotnie rozgrywaną piłkę, do tego jeden przechwyt dołożył Tomasz Zabłocki i mimo że goście faulując próbowali obrócić losy spotkania na swoją korzyść Górnicy mogli cieszyć się pierwszą wygraną w rozgrywkach CEBL.

Górnik Wałbrzych - BK Synthesia Pardubice 75:71 (23:22, 13:21, 15:11, 24:17)

Górnik: Zabłocki 22, Clarkson 14, Baxley 12, Glapiński 9, Spencer 6, St. John 6, Archie 3, Saran 3, Dymarski 0, Kowalski 0, Wichniarz 0.