wtorek, 27-09-2022r., godz. 15:50 kalendarium»
imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego prezent»
pogoda w serwisie Onet.pl»
Interesuje Cię reklama w portalu? Zadzwoń 513-356-714

2007-08-30 / 16:12

dodał: Bartek Mazur

Gwarek pewnie wygrywa mecz na własnym boisku z zespołem Karolina Jaworzyna Śl. 2:0. Gwarek przeważał przez całe spotkanie i tylko słaba skuteczność zielono-czarnych uchroniła Karolinę od wyższej przegranej. Pierwsza groźna akcja ofensywna w wykonaniu Gwarka - 11 minuta, z 9m strzela Michnicki. Niestety nie uderzył czysto w piłkę i jego strzał przechodzi nad poprzeczką. Minutę później na 11m piłkę dostał Pawełczyk i zamiast strzelać - podał do Łaskiego, który nie doszedł do piłki. W 17 minucie kontuzjowanego Łaskiego zmienia Żuławnik. W 28 minucie strzał Sysiaka z 18m - z trudem obroniony. Minutę później do wrzuconej piłki z rzutu rożnego dochodzi Mucha. Jego uderzenie "z pierwszej piłki" minimalnie mija słupek. Do przerwy 0:0.

Do drugiej połowy Gwarek przystąpił o wiele bardziej zmotywowany, chcąc szybko rozstrzygnąć losy spotkania. Na bramkę nie trzeba było długo czekać. Już w 49 minucie potężnie uderza z 20m Chanek pod poprzeczkę - nie dając żadnych szans bramkarzowi gości. W 54 min. długą piłkę od bramkarza na 16m dostał Mucha. Próbował strzelić z pierwszej, lecz nie trafił w piłkę, która przeszła obok słupka. Trzy minuty później znów Mucha w podobnej sytuacji - tym razem trafia w obrońcę. W 67 min. doskonałą sytuację miał nowy nabytek Gwarka - Marcin Łysakowski. Zabrakło mu metra, aby dojść do długiej piłki i mieć przed sobą pustą bramkę. Ubiegł go bramkarz gości, przytomnie wybiegając w pole bramkowe. W 74 minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Żuławnik. Niestety nie udaje mu się pokonać golkipera gości. W 84 minucie GOL. Żuławnik przeprowadził atak prawym skrzydłem i wrzucił piłkę do środka, gdzie czekał Pawełczyk. Dorian silnym strzałem z 6m nie dał żadnych szans na obronę. Gwarek wygrywa 2:0...

Po 3 kolejce, Gwarek z kompletem punktów jest na 2 miejscu za Gorcami, które mają lepszy bilans bramkowy. Gwarek jako jedyna drużyna klasy A nie straciła jeszcze żadnej bramki!

Bramki: 49' Chanek, 84' Pawełczyk

Skład:Jesionowski, Szmańda, Jaworski, Szczurek, Chanek (87' Kłodawski), Michnicki, Sysiak, Dudek (87' Włochowski), Mucha (66'
Łysakowski), Łaski (17' Żuławnik), Pawełczyk, nie grali: Foryś

Następny mecz przy ul. Jagiellońskiej już 9.09. O godz. 16:00 zielono-czarni zmierzą się z rezerwami Victorii Świebodzice