wtorek, 27-09-2022r., godz. 15:51 kalendarium»
imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego prezent»
pogoda w serwisie Onet.pl»
Interesuje Cię reklama w portalu? Zadzwoń 513-356-714

2007-04-14 / 22:25

dodał: Michał Bobruk

Niestety koszykarze Górnika Wałbrzych przegrali u siebie pierwszy mecz o awans do ekstraklasy ze Sportino Inowrocław 69:77 (16:23, 18:4, 14:17, 21:33).

Mecz rozpoczął się dobrze dla gości, którzy zaczęli dość agresywnie i po punktach Cywińskiego szybko objęli prowadzenie (0:4). Górnik równie szybko jednak doszedł Sportino, a po chwili prowadził 8:4. Dobrze prezentowali się w tym fragmencie gry Glapiński i Czerwonka. Kolejne minuty należały jednak do inowrocławian, którzy ponownie objęli prowadzenie, i w 7 minucie po trójce Szubargi było 11:16. Przewaga taka utrzymała się do końca tej części, którą wygrali goście 23:16.

Druga kwarta to wreszcie taka gra Górnika na jaką czekali wszyscy kibice. Górnik bardzo dobrze grał w obronie i choć w pierwszej połowie tej części gry zdobywanie punktów nie szło gospodarzom najlepiej to jednak systematycznie zmniejszali przewagę gości. W 15 minucie było już 24:25. Od tego momentu do dobrej obrony Górnik dołożył również skuteczną grę w ataku. Punkty zdobywali Nowak i Czerwonka (100% skuteczności w pierwszych dwudziestu minutach), a przewaga rosła i po dwóch kwartach gospodarze prowadzili 34:27. [...] czytaj więcej