wtorek, 27-09-2022r., godz. 15:51 kalendarium»
imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego prezent»
pogoda w serwisie Onet.pl»
Interesuje Cię reklama w portalu? Zadzwoń 513-356-714

2006-06-27 / 09:10

dodał: Michał Bobruk

Kolarz KKG MTB „Wieża Anna” Szczawno-Zdrój Grzegorz Borodajko został zwycięzcą rozegranego w sobotę w uzdrowisku Four Crossu zaliczanego do Superligi. Zawodnik gospodarzy nie dał szans przeciwnikom. Był najlepszy w każdym ze swoich sześciu przejazdów. Zwyciężył trzy razy w eliminacjach, ćwierćfinale, półfinale i rozgrywce finałowej. Na najtrudniejszym w Polsce torze do ekstremalnej jazdy rowerem górskim Borodajko udowodnił, że jest najlepszym zawodnikiem w kraju. Potwierdził również, że jego niedawny, trochę nieudany występ podczas zawodów Superligi w Sochaczewie, gdzie zajął czwarte miejsce, był tylko wypadkiem przy pracy. Tamtejszy tor był zbyt wąski i spóźniając się na starcie, zawodnik nie miał możliwości odrobienia strat.
W Szczawnie na Słonecznej Polanie gdzie w 2004 roku rozegrano mistrzostwa Europy takich problemów nie ma.
Słabiej wypadli młodsi kolarze ze Szczawna. Piętnastoletni Rafał Gawlikowski zajął 15. miejsce, a jego rówieśnik Patryk Dawczak był 28.